..::RAMPAGE - CS::..
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Rritni FPS ne cs !

Go down 
AuthorMessage
RAMPAGE!!!

RAMPAGE!!!

Posts : 157
Join date : 2009-12-29
Age : 24
Location : Kosova

Rritni FPS ne cs ! Empty
PostSubject: Rritni FPS ne cs !   Rritni FPS ne cs ! EmptyTue Jan 05, 2010 6:23 am

size=150:2xzh5o45]Ndreqja e FPS[/size:2xzh5o45]


Okej un deshta me i ndihmuu disa t'ri t'cilt nuk din me ndreq fps.. ne cs per ndreqjen duhet te ndjekni kta hapa .. : Ne destop klikojm me tastin e 2t dhe him ne Properties , pastaj vazhdojm ne settings , pastaj klikojm advanced , dhe shkojm te Geforce FX 5200 , ne qoftese e kini geforce , ne te majten e juaj do shfaqet 1 tabel me gjera si screen adjusment deri te cotrol panel , shikoni dhe do shifni " performance & quality Settings " ne fund te tabeles do shihni vertical sync , klikoni në të , do shifni se ne fund te anes se majt e keni te klikuar application-controlled se qklikone atë , pastaj shtypni OK . . Hyni ne Cs fps_max 101 , dhe pastaj net_graph 3 .. dhe do shihni qe fps juaj eshte permirsuar nga 60 ne 99 ose sa e keni kapacitetin ..

Me pak fjal :

Properties
Settings
Advanced
Geforce ( ose kartela grafike )
Performance & quality
vertical sync
Qklikoni application -controlled
dhe e boni ( OFF )
Back to top Go down
View user profile http://www.rampage-cs.tk
 
Rritni FPS ne cs !
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Powered By RAMPAGE!!! :: CS Category :: Counter-Strike-
Jump to: