..::RAMPAGE - CS::..
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Ndalo Kohën në internet cafe !

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 23
Join date : 2009-12-29

Ndalo Kohën në internet cafe ! Empty
PostSubject: Ndalo Kohën në internet cafe !   Ndalo Kohën në internet cafe ! EmptyThu Jan 07, 2010 2:04 pm

Ketu do t'u tregoj se si te ndalni kohen ne Internet Cafe

Qka duhet :
Nje CMD(command prompt)

Nese eshte e bllokume,ateher ketu jane 2 menyrat me efektive per ta hapur ate

1.Me klik te djatht ne Desktop >>New shortcut>>shkruani"COMMAND.COM" pa thonjeza>>next>>Finish

2.Krijo nje Text Document te ri,pastaj shtyp "CMD" (pa thonjeza) ne ate,dhe ruaje si BAT fajll, .bat dhe pastaj mund ta hapni ne Desktop

Kjo duhet tju jap akces ne CMD

Tani le te hapim Comand Promtin(CMD-ne) dhe shtyp: "regedit" pa thonjeza.Tani duhet ajo tju hap nje REGISTRY.Vepro si me posht
"HKEY_CURRENT_USER>Appevents>software>classes> microsoft>windows>current version>internet settings>policies>system" tani ne anen e djatht shkrun Disable Task Manager,kliko ne te dhe qo posht per te MODIFIKUAR,dhe ndryshoja value(vleren) ne "0" dhe pastaj hapni Task manager.
"CTRL+ALT+DEL/DELETE" dhe mbyllnje ate Qe mat kohen hehe.
Back to top Go down
View user profile http://rampage-cs.forumotion.com
 
Ndalo Kohën në internet cafe !
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» The day the internet died.
» WHAT WOULD YOU DO IF YOU HAD NO INTERNET?
» Modular Building Instructions
» The danger of "lurkers and "lurking"
» novice seeks help

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Powered By RAMPAGE!!! :: Tutorials/Mësime-
Jump to: